Dostępnik
Salonik u Jacka
Cyberbezpieczeństwo, czyli jak znaleźć równowagę między dostępnością i bezpieczeństwem w sieci
0:00
-1:08:12

Cyberbezpieczeństwo, czyli jak znaleźć równowagę między dostępnością i bezpieczeństwem w sieci

Rozmawiam z Wojtkiem Kutylą o styku dostępności i bezpieczeństwa. Czy bezpieczne musi być niedostępne? Czy dostępne musi być niebezpieczne?

Temat cyberbezpieczeństwa w kontekście cyfrowej dostępności jest wciąż mało rozpoznany. Dzieliliśmy się z Wojtkiem przykładami rozwiązań z gruntu niedostępnymi, ale też rozwiązaniami dostępnymi, których jest coraz więcej. Na rozmowę przygotowałem więcej tematów, a udało nam się pogadać zaledwie o uwierzytelnianiu, logowaniu i kilku innych drobiazgach. Problem zaczyna dostrzegać także Web Accessibility Initiative (WAI) i dlatego w drafcie WCAG 2.2 pojawiły się kolejne 2 kryteria związane z tym bezpośrednio i 1 kryterium związane pośrednio. Wojtka możesz znaleźć na LinkedIn. Zerknij także na kanał na YouTube i zasubskrybuj newsletter. Pragnę też zauważyć, że Wojtek ma zdecydowanie lepszy mikrofon, co mnie frustruje. Czy ktoś się podejmie zepsucia lub zniszczenia, żebym miał jednak lepszy?

0 Comments
Dostępnik
Salonik u Jacka
Zapraszam do saloniku ludzi, z którymi rozmawiam o technologiach w służbie osób z niepełnosprawnościami. Przyglądamy się nowinkom i przeszłości. No i oczywiście o dostępności, bo bez niej technologia nie poradzi.